Sukcesy uczniów

07 czerwca 2016 21:16 | Sukcesy uczniów

"DaF-Kenner drehen einen Clip" – odkrywamy talenty językowo-muzyczno-filmowe!

Uczniowie z artystyczno-językowej klasy 3a ze szkoły podstawowej wzięli udział w kolejnym już projekcie współorganizowanym przez PWN i Goethe Institut, pod patronatem  Ambasady RFN, Ambasady Szwajcarii i PSNJN.

Tym razem działali chłopcy. Borys Sułek, Janek Dopart i Adrian Blus pokazali prawdziwe talenty językowo-muzyczno-filmowe i nagrali wyreżyserowany przez panią Agnieszkę Kun krótki videoklip muzyczny zatytułowany "Cowboys aus Prag". Inspiracją było kino w stylu retro, a teledysk nagrywany był w nomen omen pracowni plastyczej ReRetro. Efekt wspólnej pracy można podziwiać, oglądając teledysk pod zamieszczonym niżej linkiem.

Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji zdobyli nowe doświadczenia, nie tylko z języka niemieckiego. Chłocom pozostała świetna pamiątka w postaci filmiku i pięknych, stylowych zdjęć. Dzięujemy Pani Ewie Podhajnej – mamie Borysa za udostępnienie pracowni i piękne rekwizyty, a paniom Izie Blus i Paulinie Szewczak za przygotowanie kostiumów dla chłopców.