Sukcesy uczniów

01 czerwca 2015 17:02 | Sukcesy uczniów

Jesteśmy Mistrzami Świata!

Tak, tak, to nie żart. 29 maja na boisku DOSiR-u Kawęczyńska rozegrane zostały II Mini Mistrzostwa Świata Dla Szkół Podstawowych Dzielnicy Praga Północ klas I-II. Podobnie jak w ubiegłym roku impreza miała wspaniałą oprawę. Na początku drużyny losowały państwa, które będą reprezentowały i otrzymywały ich stroje narodowe. Po rozgrzewce rozlosowano również grupy, z których dwie drużyny przechodziły do półfinałów. Już w pierwszym losowaniu mieliśmy ogromne szczęście, nasi najmłodsi piłkarze wylosowali Polskę i w koszulkach z orłem na piersi prezentowali się naprawdę wspaniale. Naszymi przeciwnikami w grupie eliminacyjnej byli reprezentanci Holandii – SP 258 oraz Argentyny – SP 73.

Pierwszy mecz nasi Biało-Czerwoni grali z Pomarańczowymi i tak jak w dorosłej piłce z Holandią nam nie wyszło. Chłopcy, występujący pierwszy raz na tak dużej imprezie, byli mocno speszeni, dali się zdominować i mimo ambitnej walki przegrali 0-2. Nie wszyscy w tym momencie uwierzyli w końcowy sukces, najważniejsze jednak, że wierzył w to trener Pan Norbert Hanc. W trakcie krótkiej przerwy potrafił zmotywować naszych piłkarzy, poprawił taktykę i ustawienie na boisku i …….

W kolejnych meczach gromiliśmy przeciwników: 3-2 Argentynę (SP 73). W półfinale 2-1 Brazylię (SP 30) i wreszcie w finale ponownie spotkaliśmy się z Holandią, która tym razem była bez szans i zeszła z boiska pokonana 3 do 1.

I tak najmniejsza i najmłodsza na Pradze szkoła została Mistrzem Świata. Górą 354, od dawna wiadomo, że na Otwockiej są najlepsi piłkarze.

Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 reprezentowali: Rafał Wąsik, Borys Sułek, Adrian Blus, Krystian Kamiński, Adrian Kaczmarek, Wawrzyniec Burkacki, Marcin Liberacki, Aleksander Seniw, Przemysław Orłowski, Bartosz Jóźwiak.

zdjęcia Pani Ewa Podhajna