Sukcesy uczniów

29 maja 2015 13:50 | Sukcesy uczniów

Nagrody konkursu diecezjalnego „Dwunastu Przewodników Kościoła”

W czwartek 14 maja miało miejsce długo oczekiwane rozstrzygnięcie konkursu diecezjalnego „Dwunastu Przewodników Kościoła”. Do Kurii przybyło wielu finalistów ze swoimi opiekunami. Wszystkich przywitał ks. Piotr Pierzchała – Dyrektor Wydziału Katechetycznego. Wyraził radość z tak dużego zainteresowania konkursem diecezjalnym. Ks. Mariusz Czyżewski podsumował konkurs, do którego zgłoszono aż 400 prac. Zacytował ks. Jana Twardowskiego przypominając, że każdy ma za zadanie być apostołem w swoim środowisku.  Gościem honorowym gali był ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser. „Spotykamy się w święto Macieja – przemawiał Ekscelencja – żebyście byli dzielni, jak ten apostoł”. Ksiądz Arcybiskup wyjaśnił znaczenie słowa apostoł – tzn. „posłany” i zaakcentował, że każdy z nas jest apostołem posłanym, by pomagać najbliższym sąsiadom, znajomym. Zgłoszone na konkurs prace zrobiły na Jego Ekscelencji tak duże wrażenie, że ogłosił wszystkich laureatami.

Nastąpiło wręczenie nagród dla młodszych uczestników (kl. I-III), którzy wykonali figurki apostołów, potem dla starszych kolegów (kl. IV-VI) - za najlepsze prezentacje o apostołach. Finaliści otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody. Wręczenia dyplomów dokonał Ksiądz Arcybiskup i ks. Lucjan Szcześniak – Proboszcz Parafii św. Jan Kantego w Legionowie. Ks. Proboszcz ufundował główne nagrody konkursowe.

Dodatkową atrakcją tego dnia była wycieczka do ZOO. Wiosenna burza zmoczyła wszystkich uczestników, którzy nie poddawali się i przeczekali ulewę pod parasolami. Kiedy słońce znów wyszło zza chmur - powrócili do zwiedzania. Miłą niespodzianką było wyjście zwierząt na wybiegi, aby chłodzić się po deszczu. Dzięki temu można było podziwiać je z niewielkiej odległości.

Z naszej szkoływyróżnienie otrzymała Gabrysia Sawirej z kl. Ic , opiekun – Maria Cimochowska.