14 maja 2019 22:24 | Uczniowie działają

Ortografia na wesoło

Jak trudno  przestrzegać zasad ortograficznych, wiedzą wszyscy uczniowie. W klasie 4b mamy na to świetny pomysł. Czwartoklasiści przygotowali transparenty przypominające podstawowe zasady poprawnej pisowni. Starali się, aby każde słowo i reguła zostały  zapisane czytelnie  i pięknie. Nie było łatwo. Następnie postanowili przedstawić nam  przyswojone wiadomości na środku klasy. Publiczny występ, dla większości  uczniów oznaczał spory stres i  emocje przy pokonywaniu własnych słabości. Oczywiście  nie obyło się bez  niespodziewanych utrudnień i przeszkód w postaci niezawiązanego sznurowadła, nagłego ataku śmiechu.

W końcu to przecież ORTOGRAFIA NA WESOŁO.

Taka metoda pracy na lekcjach bardzo spodobała się uczniom i w przyszłym roku zamierzamy ją znacznie rozwinąć i udoskonalić.

Filmy: