08 stycznia 2017 12:36 | Uczniowie działają

"Czytaj pięknie Mikołaju - starsi czytają młodszym"

W dniach 19-20 grudnia 2016r. w szkole podstawowej odbył się finał świątecznego konkursu czytelniczego „Czytaj pięknie Mikołaju – starsi czytają młodszym”. Konkurs miał na celu propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa, kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienia czytanego tekstu, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się w poszczególnych klasach: w IV i V szkoły podstawowej i I-III gimnazjum i pozwolił wytypować po jednym zwycięzcy, których zakwalifikowano do następnego etapu.

W czasie finału konkursu, jurorzy - uczniowie i nauczyciele klas 0-III szkoły podstawowej, wyłonili zwycięzców:

I miejsce: Wiktoria Skórka kl. IVA

II miejsce: Natalia Niewiatowska kl. VA

III miejsce: Piotr Sęktas kl. IVB

gimnazjum:

I miejsce: Natalia Lewandowska kl. IIC

II miejsce: Oliwia Puchalska kl. IIIC

III miejsce: Martyna Kaczorowska kl. IC

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.Organizatorkami ww. przedsięwzięcia były panie nauczycielki języka polskiego: mgr Katarzyna Jurczuk, mgr Alicja Mieczkowska, mgr Agnieszka Sołyga i z biblioteki szkoły podstawowej mgr Agata Madaj-Bukowska.