28 września 2015 22:27 | Uczniowie działają

„Zusammen zur Einheit – Razem do jednosci”

Nasi uczniowie w międzynarodowym projekcie pod auspicjami MSZ Niemiec oraz Goethe-Institut Warschau: "Zusammen zur Einheit – Niemcy w kalejdoskopie"

Uczniowie z artystyczno-językowej klasy 3a z naszej szkoły podstawowej wraz z uczniami sześciu innych warszawskich szkół zostali wyróżnieni udziałem w międzynarodowym projekcie organizowanym przez Goethe-Institut Warschau „Niemcy w Kalejdoskopie”, który jest częścią ogromnego projektu zainicjowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec „Zusammen zur Einheit – Razem do jednosci”: www.zusammen-zur-einheit.de.

21 września Dominika Cirut, Magda Stańczak, Ola Wytrykowska i Adrian Blus razem z wychowawczyniami – panią Marzeną Juszyńską-Nycz, oraz nauczycielką języka niemieckiego – panią Agnieszką Kun wyruszyli do Instytutu Goethego, gdzie uczestniczyli w wielkim malowaniu ogromnych puzzli. Puzzle zostały uroczyście ułożone w mapę Niemiec i zaprezentowane szerszej publiczności podczas uroczystości jubileuszowego 25-lecia Instytutu Goethego w Warszawie w sobotę 26 września.

Efekt pracy zapierał dech w piersiach. Pod ogromnym wrażeniem była publiczość, która nagrodziła artystów gromkimi brawami, a także pan Lukas Wasielewski, attaché prasowy ambasady RFN, oraz pani Ulrike Würz, dyrektor Działu Językowego Instytutu Goethego, z rąk których wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz upominki.

Projekt był niesamowitą przygodą w świecie kultury, tradycji i języka naszych zachodnich sąsiadów. Cieszymy się, że talent naszych najmłodszych uczniów został dostrzeżony i mamy nadzieję na inne projekty, gdzie tematem przewodnim będzie język niemiecki.

A.K.