24 czerwca 2015 08:40 | Uczniowie działają

„Kaleka czy COOL-awy”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez TPSW Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Pod tym prowokacyjnym tytułem kryje się program kompleksowego budowania zmian świadomości i wiedzy o rodzajach niepełnosprawności, samych osobach z niepełnosprawnością oraz sposobie komunikowania się z nimi. Gimnazjaliści przekonali się, że niepełnosprawność to nie koniec życia ale odmienny stan postrzegania czy poruszania się. W praktyce zmierzyli się z trudnościami jakie w codziennym życiu musi pokonywać osoba m.in. niewidoma, niesłysząca, głuchoniewidoma oraz poruszająca się na wózku inwalidzkim. Uczniowie poznali kategorie psów, jakie towarzyszą osobom z niepełnosprawnością w życiu codziennym. Największym zainteresowaniem cieszył się obecny na sali pies asystujący – Spajk, który perfekcyjnie zaprezentował swoje umiejętności.
Mamy nadzieję, że właśnie dzięki takim spotkaniom nasi gimnazjaliści otworzą się na ludzi z niepełnosprawnością i będę umieli właściwie zachować się w obecności tych osób, służąc im pomocą i wsparciem.