01 czerwca 2015 11:57 | Uczniowie działają

Udział w sesji naukowej

Interdyscyplinarny projekt  artystyczny

„...a te wszystkie MUZY…”

W czwartek 28 maja grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w sesji naukowej podsumowującej dzielnicowy interdyscyplinarny projekt  artystyczny „...a te wszystkie MUZY…”pod patronatem Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy Pana Dariusza Kacprzaka, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 127 im. Henryka Sienkiewicza.  Inspiracją tegorocznego tematu stała się dwieście pięćdziesiąta rocznica teatru publicznego w Polsce i obchody roku teatru polskiego.  Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Lalka  oraz warsztatach artystycznych, podczas których wykonywali plakaty i lalki teatralne. W ramach projektu przygotowywali również prezentację multimedialną mającą na celu zapoznanie się z historią i specyfiką wybranego gatunku teatru. Nasi uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Sołygi zgłębiali wiedzę o teatrze starożytnym. Efekty tych działań zaprezentowali podczas sesji naukowej, której towarzyszyła  wystawa prac plastycznych. Na sesji obecni byli zaproszeni goście: Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Pan Paweł Lisiecki, Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Wolke, Przewodnicząca Komisji Edukacji Pani Katarzyna Jasińska, przedstawiciele Wydziału Oświaty oraz  dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie praskich szkół podstawowych i gimnazjów. Wszyscy uczestnicy projektu "... a te wszystkie MUZY..." otrzymali Certyfikat udziału w sesji , a szkoły książki do bibliotek szkolnych. W projekcie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z dzielnicy oraz dwa gimnazja: Gimnazjum nr 32 i Gimnazjum nr 57. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Ib i IIc: Alicja Markiewicz, Aneta Wilga, Aneta Kosycarz, Olga Uczyńska, Emilia Piszczako, Patrycja Janicka i Paweł Arbaszewski.