01 czerwca 2015 11:30 | Uczniowie działają

Zieleona Szkoła - Mielno 2015

Nauka to nie tylko książki, zeszyty i klasówki. Szkoła to nie tylko budynek, ławki i tablica. Alternatywą jest Zielona Szkoła, czyli otwarta przestrzeń, świeże powietrze, ciekawa okolica a między tym wplecione elementy edukacyjno – wychowawcze.

Mając to na uwadze 10 maja wyruszyliśmy w nocną podróż do Mielna, by tak poszerzać swoją wiedzę, a także miło spędzić czas z koleżankami i kolegami. Zielona szkoła to okazja do spojrzenia na nauczyciela i ucznia z innej perspektywy. To także możliwość wspólnego dzielenia czasu i rozmów niezblokowanych murami szkoły. Podróż pociągiem nad morze minęła nam w radosnej atmosferze, może dlatego nie odczuliśmy boleśnie tak długiej drogi. Pierwszy wieczór spędziliśmy na kręgielni, potem na plaży, grając, biegając i relaksując się. Kolejny dzień spędziliśmy w Kołobrzegu, w mieście z przepiękną plażą i nowo odnowionym molo. Również mieliśmy okazję podziwiać widoki z latarni morskiej, na którą weszli bez wyjątku wszyscy. Nauczyciele nie mają litości – to uczniowska teoria znana od wielu już pokoleń. Po męczącym spacerze odnaleźliśmy 16-ty południk we wsi Chłopy i spokojnie wróciliśmy brzegiem morza na dyskotekę, którą zorganizowaliśmy z gimnazjalistami z innej szkoły. Kolejnym punkt wyprawy to iście sportowe zajęcie – pokonanie parku linowego. Dwie trasy dla większości nie sprawiały problemu. Średnią trasę na wysokości 6 m. pokonali prawie wszyscy, kolejną trudną na wysokości 12 m. już nieliczni. Ostatniego dnia mieliśmy okazję zobaczyć jak wędzi się ryby w nadmorskim kurorcie Unieście oraz zakupić świeże ryby dla rodziców.

Zielona Szkoła to SUPER uczniowie, którzy byli z nami i chyba, choć trochę „ludzkie” nauczycielki J

Z taką ekipą za rok też wybierzemy się na wspólna naukę w terenie.

Nikt z nas nie zawiódł… poza Pocztą Polską. Wysłaliśmy karty z pozdrowieniami do Wychowawców, które „pełzały” ponad tydzień do Warszawy.

Wychowawcy:

Dagmara Gawrońska