10 grudnia 2014 21:11 | Uczniowie działają

POLECAMY CIEKAWY SPEKTAKL -„DOWN_US”

Klika uczennic naszej szkoły pod opieką p. Dagmary Gawrońskiej wzięło udział w projekcie down_us Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz GRAAL Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci.  Celem projektu jest zmiana postaw społecznych wobec osób wykluczonych, w tym w sposób szczególny osób niepełnosprawnych i osób z zespołem Downa.  Spektakl, który obejrzałyśmy nawiązywał do tematyki Innego w naszym życiu.  Innego mniej czy bardziej spodziewanego. Innego, które zmienia nasze życie i nas samych. Zmienia na lepsze.  Ten Inny to właśnie dziecko z niepełnosprawnością pojawiające się w idealnie poukładanym życiu młodego małżeństwa. Aktorzy przenieśli nas w świat emocji, jakie towarzyszą rodzicom w początkowej fazie zderzenia z niepełnosprawnością dziecka, a także uświadomili jak ważne jest wsparcie najbliższych w tym ciężkim okresie  – czasu adaptacji do nowego życia.

Niewątpliwie najlepszym zwieńczeniem wieczoru w teatrze IMKA było spotkanie z aktorami, rozmowa i wspólne zdjęcia Mrugnięcie­