31 października 2014 18:45 | Uczniowie działają

Otrzęsiny uczniów klas pierwszych gimnazjum.

Tradycją szkoły stało się uroczyste włączenie pierwszaków w grono uczniów naszego gimnazjum. Nowych uczniów ( i nie tylko) nazywa się kotami. W naszej szkole okryte złą sławą „kocenie” odbywa się w przyjaznej atmosferze, przy współpracy samorządu uczniowskiego i nauczycieli. W tym roku było podobnie. Uczniowie klas pierwszych przebrali się w odpowiednie stroje związane z „kocim motywem”. Spośród nich jury wybrało najlepiej przebraną kotkę i najlepiej przebranego kota. Nasi młodsi koledzy wzorowo wykonali szereg atrakcyjnych zadań, które dla nich przygotowano. Kociaki musiały narysować swój autoportret z zasłoniętymi oczami, zaśpiewać dla nas piosenkę w kocim języku, w ciemności nakarmić się wzajemnie pysznym jogurtem, korzystając ze wskazówek wychowawców. Na zakończenie nasze zwinne, młode kocięta przebiegły w workach przygotowany tor przeszkód, wypiły mleko i zjadły ich ulubiony przysmak – myszki (u nas były to żelki). Popisały się również sprytem i zręcznością oraz wiedzą na temat patrona naszej szkoły. Aktywny udział we wszystkich konkurencjach nagrodzony został Certyfikatem Ucznia Gimnazjum nr 32, potwierdzającym przyjęcie w poczet grupy uczniowskiej.

Wspólna zabawa była okazją do wzajemnego poznania całej społeczności szkolnej.

Drodzy koledzy!  To w naszej szkole będziecie spędzać każdy pracowity i ……. wesoły dzień. Mamy nadzieję, że będziecie ją godnie reprezentować.

sam.