13 czerwca 2014 14:50 | Uczniowie działają

Happening „Literacka Mapa Warszawy Miasto 44”

W dniu 10 czerwca grupa uczniów z Gimnazjum nr 32 im. Adama Asnyka  brała udział w happeningu „Literacka Mapa Warszawy Miasto 44” upamiętniającym 70 rocznicę wybuchu  Powstania Warszawskiego. W tym samym czasie, w różnych częściach stolicy młodzież ze szkół gimnazjalnych i licealnych deklamowała wiersze. Punktualnie o godz. 12:30 rozpoczęliśmy  akcję w Parku Skaryszewskim. Naszym celem było zwrócenie uwagi  warszawiaków i przypomnienie im utworów takich poetów,  jak:  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Mirona Białoszewskiego czy Władysława Sebyły. Happening cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spacerowaliśmy i czytaliśmy wiersze mijającym nas  osobom. Starsi czy młodsi – wszyscy chętnie przystawali , by nas posłuchać. Rozdawaliśmy także wydrukowane wiersze, by przechodnie mogli je poczytać, spacerując po parku. Chwalili oni  ideę propagowania poezji , więc spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem. Po happeningu pojechaliśmy do kina Atlantic, gdzie przybyli uczestnicy projektu. Tam odbył się pokaz trailera filmu „Miasto 44” oraz spotkanie z twórcami i głównymi aktorami. Mieliśmy też okazję obejrzeć  krótkie filmiki z planu zdjęciowego.  Udział w happeningu był dla nas prawdziwą frajdą.

Uczniowie Gimnazjum nr 32 im. Adama Asnyka