10 grudnia 2018 19:35 | Komunikaty

11 grudnia, wtorek, godz. 16:30 i 17:30

TEATRZYK DLA DZIECI

Hej kolęda, kolęda

Spektakl teatru Conieco oparty na pięknej, polskiej tradycji kolędniczej, grany tradycyjnymi kukłami. Spektakl interaktywny -  dzieci zapraszane są na scenę i grają role kolędników.

Przedstawienie dedykowane dzieciom w wieku 4-7 lat.

bilet – 5 zł

14 grudnia, piątek, godz. 18:00

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Jam jest dudka!

Tuż przed świętami DK Praga wprowadza w bożonarodzeniowy nastrój, zapraszając wielopokoleniowe rodziny do wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i innych piosenek o tematyce świątecznej. A śpiewamy razem z zespołami z DK Praga: Toniką, SENIORiTĄ,  Drugą Stroną Lustra, Bon Ton i Wesołymi Mazurkami z Pragi.

prowadzenie – Ewa Jurkiewicz

wstęp wolny

15 grudnia, sobota

SOBOTA W DOMU COOL…TURY

godz. 12:00-13:00

POKAZ NAUKOWY DLA DZIECI 6-12 lat

Afrykańska gwiazdka
Rodzinny pokaz Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego o świętowaniu Bożego Narodzenia i Nowego Roku na Czarnym Lądzie. Jeśli świętowanie - to radość, muzyka i śpiew. Naładujemy wspólnie zimowe akumulatory i rozgrzejmy serca dzięki opowieściom o życiu Afrykańczyków i ich wyobrażeniu czasu oraz muzyce na typowych afrykańskich instrumentach - korze, djembe, kalimbie. Nauczymy się kilku afrykańskich piosenek i tańców - czeka nas duża dawka pozytywnej afrykańskiej, słonecznej energii.

Pokaz poprowadzą Agnieszka Zdziech i Piotr Brymas.

udział bezpłatny - zapisy online przez www.dkpraga.pl

godz.12:00-15:00

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Bożonarodzeniowe rękodzieła

Przed samymi świętami zapraszamy całe rodziny do wspólnego tworzenia różnorodnych elementów świątecznych: ozdób, kartek, stroików. Warsztaty prowadzone są przez artystów plastyków, którzy zagwarantują oryginalne formy, techniki i materiały. To kolejna okazja, żeby własnoręcznie „wyczarować” oryginalne upominki na święta.

udział bezpłatny

do 20 grudnia

KONKURS PLASTYCZNY

Fantastyczny pojazd Św. Mikołaja

Wszyscy wiemy, że Święty Mikołaj jeździ saniami ciągniętymi przez renifery, ale gdyby tak puścić wodze fantazji...
Zachęcamy do przelania swoich wyobrażeń i wzięcia udziału w konkursie.
Konkurs przeznaczony dla osób  w wieku 3-16 lat. Termin nadsyłania prac: do 20 grudnia. Decyduje data wpływu.
Karta zgłoszenia i regulamin – na www.dkpraga.pl.