16 stycznia 2017 14:45 | Komunikaty

I ogólnopolska edycja VII Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder Wettbewerb

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować o zbliżającej się VII odsłonie Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder Wettbewerb, pierwszej edycji o asięgu ogólnopolskim.

Konkurs honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama RP - Pani Agata Kornhauser - Duda.

Celem Konkursu jest m. in. propagowanie znajomości kultury języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej.

W siódmej edycji Konkursu mottem przewodnim będzie piosenka o Matce. Promowana będzie także wizualizacja piosenki oraz najbardziej pomysłowy układ taneczno – choreograficzny.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 27 kwietnia 2017 r. w Warszawie w Wyższej Szkole Menedżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej 36.

Na stronie dachll.dl.pl znajduje się „Karta zgłoszenia” uczestników, którą należy wypełnić online do 28 marca 2017 r. (wtorek).

Zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Do Konkursu może przystąpić jedna reprezentacja szkoły - solista lub zespół muzyczny (do 8 osób).

Bardzo prosimy Państwa o OBOWIĄZKOWE zapoznanie się z załączonym Regulaminem konkursu.

Serdecznie zapraszamy :)

koordynator Konkursu - Renata Wilczyńska tel. 605 660 646