17 maja 2018 21:04 | Aktualności

„Hej, hej! Jakie to były czasy…’’

Przez kilka miesięcy grupa uczniów ze SP nr 354 im. Adama Asnyka z klas IV a, V a, V b oraz VI brała udział w  projekcie:

„Hej, hej! Jakie to były czasy… interdyscyplinarne warsztaty dla uczniów szkół praskich w Szkole Podstawowej nr 127” .

Tematem przewodnim było dwudziestolecie międzywojenne z okazji przypadającej rocznicy 100 -lecia odzyskania niepodległości. W ramach projektu  odbywały się warsztaty: opowiadania, plastyczne, filmowe oraz gra miejska. Uczestnicy przygotowywali też prezentację multimedialną.

W dniu 16 maja  w SP nr 127 odbyła się uroczysta sesja naukowa, w czasie której prezentowano efekty działań. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa linorytów wykonanych przez uczestników warsztatów plastycznych. Nasza szkoła przygotowała prezentację zatytułowaną: „Polskie odkrycia i wynalazki w 20-leciu międzywojennym”. Pięknie prezentowały ją uczennice kl. VI.  Pokazano również film krótkometrażowy, który powstał na warsztatach filmowych. Koordynatorem projektu była p. Agnieszka Sołyga przy współpracy z p. Alicją Mieczkowską i p. Ewą Łapińską.