26 listopada 2017 12:58 | Aktualności

Uczniowie klas piątych poznają swoją stolicę

W październiku uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 354 uczestniczyli w wycieczce po Warszawie. Wędrowali Traktem Królewskim od Pomnika Kopernika do Rynku Starego Miasta poznając znajdujące się po drodze pomniki, zabytki i budowle związane z historią i dniem dzisiejszym naszego miasta. Szukali również miejsc i obiektów, które zostały odrestaurowane dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Uczniowie korzystali z map turystycznych, otrzymali karty pracy, które wypełniali w grupach.

Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie, którego celem było sprawdzenie, co zapamiętały z wycieczki. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, pozostali wyróżnienia ufundowane przez Komisję Europejską w Polsce.